dnes je 1.6.2023

Input:

Kontrola pracoviště zaměstnavatele z pohledu KHS

30.5.2022, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Délka videa: 01:28:28

Webinář provede požadavky na pracoviště na úseku ochrany zdraví a průběhem kontroly KHS na pracovišti. Zjistíte tak jak na pracovišti vytvořit podmínky pro kontrolu státního zdravétního dozoru, čeho si kontroly nejvíce všímají i jak probíhá komunukace s orgánem státního zdravotního dozoru.

Kapitoly videa

Obsah webináře:

  • krajská hygienická stanice a její věcná příslušnost
  • primární a druhotné právní předpisy v hygieně práce
  • přestupky zaměstnavatele na Úseku ochrany zdraví při práci
    a zajištění PLS
  • státní zdravotní dozor v ČR
  • kontrolní řád v praxi (zahájení kontroly, podklady, průběh, ukončení kontroly)
  • protokol o kontrole, jeho význam a praktický dopad (obsah protokolu, námitky vůči kontrolnímu zjištění, význam kontrolního zjištění a důsledky – příkazy na pokuty/ napomenutí)

Lektor

Bc. Petra Dobešová, LL.M.

Vystudovala obor Ochrana veřejného zdraví na Lékařské fakultě v Ostravě. Po studiu působila v autorizované laboratoři v Moravskoslezském kraji, kde se zabývala měřením fyzikálních faktorů a kategorizaci prací především pro výrobní podniky. Později působila jako referent a rada oddělení hygieny práce na hygienické stanici v Praze. V současné době působí v soukromém sektoru jako konzultant pro poskytovatele pracovnělékařských služeb. Specializuje se zejména na kategorizaci prací včetně hodnocení a měření rizikových faktorů pro výrobní i nevýrobní klienty po ČR.

Nahrávám...
Nahrávám...