dnes je 17.7.2024

Input:

Krátké dodavatelské řetězce a jejich význam pro výrobce potravin

2.12.2022, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Délka videa: 00:55:17

Jedním z nástrojů využívaných v rámci strategie From Farm to Fork jsou tzv. krátké dodavatelské řetězce. Jaké benefity vám mohou přinést? Projdete jejich environmentální, sociální i ekonomické aspekty. Vedle jejich přínosů a dopadů představíme i jejich specifika v rámci České republiky včetně příkladů správné praxe.

Kapitoly videa

Lektor

Prof. Dr. Ing. Milada Šťastná

Prof. Dr. Ing. Milada Šťastná

Pracuje na Mendelově univerzitě v Brně, kde je vedoucí Ústavu aplikované a krajinné ekologie, šéfredaktorkou vědeckého časopisu EUROPEAN COUNTRYSIDE, dále předsedkyní Tematické pracovní skupiny (TPS) SZIF Krátké dodavatelské řetězce a komunitou podporovaného zemědělství.

Profesně se zaměřuje na problematiku agroekologie, ochrany životního prostředí, udržitelnosti krajiny a sociálního zemědělství. Od roku 1998 působí jako externí nezávislá expertka a pozorovatelka Evropské komise pro hodnocení projektů H2020 a HORIZON EUROPE, včetně programů COST, Interreg Central Europe a EUREKA, a ostatních projektů EC v rámci výzev v rámci RIA a ERC. Od roku 2013 jako nezávislá a expertka pro etické záležitosti Evropské komise u výše uvedených projektů.

Je koordinátorkou/spoluřešitelkou řady českých i zahraničních projektů. Doposud jako autorka a spoluautorka publikovala 75 vědeckých prací v anglickém a českém jazyce, podílela se na 16 monografiích (z toho 8 zahraničních) a 128 dalších publikací a příspěvků prezentovala na mezinárodních konferencích, sympoziích a seminářích.

 

 

KDR Stastna.pdf 2.36 MB
Nahrávám...
Nahrávám...