Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Požadavky na organizaci práce a na pracovní postupy

13.1.2015, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Délka videa: 01:24:13

Při organizaci práce je zaměstnavatel povinný stanovit pracovní postupy tak, aby byly dodržovány zásady bezpečnosti na pracovišti. Seminář představí požadavky různých nařízení vlády, které právě tuto oblast upravují.

Cíl semináře:

zaměstnavatel je povinen organizovat práci a stanovit pracovní postupy tak, aby byly dodržovány zásady bezpečného chování na pracovišti a aby zaměstnanci nevykonávali činnosti jednotvárné a jednostranně zatěžující organismus. K podpoření tohoto požadavku, stanovuje celá řada nařízeních vlády specifické požadavky pro různé oblasti - například pro chov zvířat, pro práci v lese či v parcích, při provozování dopravy, v prostředí s nebezpečím výbuchu, při pracích s nebezpečím pádu z výšky nebo do hloubky, pro ruční manipulaci s břemeny. V mnohých případech je zaměstnavatel povinen zpracovat místní provozní bezpečnostní předpis.

Obsah semináře:

  • konkrétní požadavky jednotlivých nařízení vlády pro různé oblasti
  • co mají obsahovat místní provozní bezpečnostní předpisy

Lektor

Tomáš Neugebauer

Tomáš Neugebauer

v oblasti BOZP pracuje nepřetržitě více než dvacet let. Je interním auditorem systému managementu BOZP, specializuje se na vytváření systémů řízení v oblasti BOZP a na využívání informačních a komunikačních technologií v této oblasti. Je autorem jedenácti publikací a provádí lektorskou činnost. Též je autorem odborného obsahu a systému e-learningových projektů školení BOZP a PO, které Evropská agentura pro BOZP ocenila titulem "Doporučený příklad". V roce 2012 se stal vítězem soutěže "Profesionál BOZP".

 
 Napište nám
 Beru na vědomí, že tento formulář neslouží pro zadávání odborných dotazů, ale pro zasílání Vašich podnětů a postřehů k fungování portálu. Pro zadávání odborných dotazů prosím používejte tento formulář. Děkujeme za pochopení.
 Děkujeme, na Váš podnět budeme reagovat do 24 hodin v rámci pracovního týdne.
Input: