Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Příklady označování: Čokoládové bonbony

4.3.2014, , Zdroj: Verlag Dashöfer

3.6.3
Příklady označování: Čokoládové bonbony

Doc. Ing. Kamila Míková, CSc.

Základní požadavky na komoditu

Doplňující požadavky jsou stanoveny ve vyhlášce č. 76/2003 Sb., kterou se stanoví požadavky pro přírodní sladidla, med, cukrovinky, kakaový prášek a směsi kakaa s cukrem, čokoládu a čokoládové bonbony.

Podle této vyhlášky se rozumí čokoládovým bonbonem potravina o velikosti jednoho sousta, vyrobená z jednoho druhu čokolády nebo kombinace směsi různých čokolád a jiných jedlých složek; celkový obsah čokolády musí být nejméně 25 % celkové hmotnosti výrobku. Procentový obsah použitého druhu čokolády se vypočte ve vztahu k celkové hmotnosti konečného výrobku včetně náplně.

Čokoládové bonbóny mohou být formované v různých tvarech, s různými náplněmi (tukovými, krémovými, likérovými atd.) nebo bez náplně nebo se jedná o různé druhy vložek (např. fondán, želé) máčených v čokoládě – čokoládové bonbony máčené a dále čokoládové dražé, kdy je obvykle čokoládová náplň obalena obalem tužší až tvrdé konzistence.

 

Vzor etikety 1

Název výrobku: Čokoládové potěšení

Čokoládové bonbony s nugátovo ořechovou náplní

Složení: cukr, kakaové máslo, kakaová hmota, sušené plnotučné mléko, lískové oříšky (7 %), mandle (4 %), máselný tuk, sušené odtučněné mléko, glukózo-fruktózový sirup, kondenzované mléko, kokos, pšeničná mouka, sušená smetana, emulgátor: sójový lecitin, pomerančová kůra, citronová kůra, aroma, rostlinný tuk, vaječný bílek, citronová šťáva z koncentrátu, zahušťovadlo: arabská guma, vanilkový extrakt, zázvorový olej, extrakt z koření.

Může obsahovat další ořechy a sóju.

Minimální trvanlivost do: 15. 6. 2015

Skladovat v suchu a chladu.

Hmotnost: 250 g

L B25 13-06

Prodejce: Potraviny Malý, Horní 5,

 
 Napište nám
 Beru na vědomí, že tento formulář neslouží pro zadávání odborných dotazů, ale pro zasílání Vašich podnětů a postřehů k fungování portálu. Pro zadávání odborných dotazů prosím používejte tento formulář. Děkujeme za pochopení.
 Děkujeme, na Váš podnět budeme reagovat do 24 hodin v rámci pracovního týdne.
Input: