Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Účtenková loterie

30.8.2016, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Účtenková loterie

Ing. Martin Šabo

Účtenková loterie bude jedním z doplňkových nástrojů, které mají podpořit efektivitu evidence tržeb  a řádný výběr daní. K tomu, aby uvedené opatření skutečně vedlo ke zvýšení daňového inkasa a narovnání tržního prostředí, je nezbytné, aby systém fungoval jako celek a aby vedle kontroly ze strany státu zafungovala rovněž „kontrola” ze strany zákazníků, kteří začnou účtenku vyžadovat i přesto, že jim zákon takovou povinnost neukládá a nebudou ochotni přistoupit na praxi „s dokladem nebo bez”. K tomu, aby stát občany k vyžadování účtenky motivoval, slouží právě účtenková loterie. Díky účtenkové loterii stát povede občany k tomu, aby účtenku vyžadovali. Občané pak povedou své obchodníky k tomu, aby jim účtenku vystavovali (a evidovali tržby).

Jak bude loterie vypadat?

Pravomoc pořádat jménem České republiky účtenkovou loterii bude mít dle zákona o evidenci tržeb Ministerstvo financí ČR. Výdaje na realizaci a pořádání účtenkové loterie, včetně cen, budou hrazeny ze státního rozpočtu. Zákon umožňuje poskytovat

 
 Napište nám
 Beru na vědomí, že tento formulář neslouží pro zadávání odborných dotazů, ale pro zasílání Vašich podnětů a postřehů k fungování portálu. Pro zadávání odborných dotazů prosím používejte tento formulář. Děkujeme za pochopení.
 Děkujeme, na Váš podnět budeme reagovat do 24 hodin v rámci pracovního týdne.
Input: