dnes je 4.12.2022

Input:

Uvádění země původu u surovin vyráběných v různých zemích

23.8.2017, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Prodáváme potraviny (suroviny) pro pekaře a cukráře, jež jsou vyráběný v různých státech EU. Je možné uvádět: „Země původu: EU“?

Dotaz:

Prodáváme potraviny (suroviny) pro pekaře a cukráře, jež jsou vyráběný v různých státech EU. Je možné uvádět: „Země původu: EU“?

Odpověď:

Uvádění země původu je povinné pouze pro některé potraviny (viz čl. 26 nařízení (EU) č. 1169/2011) nebo tam, kde by opomenutí tohoto údaje mohlo uvádět

Nahrávám...
Nahrávám...