dnes je 1.12.2021

Input:

Uvádění země původu u sušeného ovoce

19.10.2021, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Jaká jsou současná pravidla pro uvádění země původu u sušeného ovoce?

Odpověď:

Uvádění země původu je povinné u čerstvého ovoce a zeleniny (viz nařízení (EU) č. 1308/2013, čl. 76: produkty odvětví ovoce a zeleniny, které se mají prodávat spotřebiteli v čerstvém stavu, lze uvádět na trh, pouze pokud je uvedena země původu).

Sušené ovoce patří do kategorie zpracovaného ovoce, kde požadavky na označování upravuje vyhláška č. 157/2003 Sb. a

Nahrávám...
Nahrávám...